Odkazy

Plavání

https://www.vaquatics.cz
 V Aquatics Swimming Academy v Praze se věnují své vášni a odbornosti šíření nejmodernějších metod a zkušeností ve výuce plavání, které vycházejí z osvědčených světových plaveckých programů.

Zaměřují se na vysoce kvalitní přípravu elitních plaveckých týmů z celého světa a na podporu amatérských plavců, triatlonistů, otužilců a dalších nadšenců v dosahování jejich individuálních cílů.

S jejich posláním předávat jedinečné plavecké zážitky nabízíme kurzy plavání pro dospělé i děti, a to jak v individuální, tak skupinové formě.

Pod vedením zkušeného hlavního trenéra George, držitele mezinárodního vzdělání nejvyšší úrovně z The Academic College of Wingate, mají tu čest pracovat s národními týmy, které dosáhly mnoha úspěchů.

Jsou hrdými členy Národní sportovní agentury, České unie sportu a Českého svazu plaveckých sportů. Rádi by vás přivítali ve své akademii a pomohli vám objevit radost a úspěchy ve světě plavání.

Lední a kolečkové brusle


Praha:

Lední brusle

https://verejne-brusleni.info/praha/zimni-stadion-bronzova/

Kolečkové brusle, kolo, volejbal, venkovní aktivity

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ladronka

Dobročinné organizace

https://www.behprosvetlusku.cz

Ostrava 21. 3. 2024

Plzeň 26. 3. 2024

Brno 4. 4. 2024

Olomouc 11. 4. 2024

Praha 25. 4. 2024

České Budějovice 7. 5. 2024

Jihlava 16. 5. 2024 

Běh

Behej, bezkuj, triatlony


BEHEJ

BEZKUJ

TRIATLONY

Běhání, běžkování a triatlon jsou sporty, které nejenže poskytují vynikající fyzickou aktivitu, ale také se vzájemně doplňují, přinášejíce komplexní výhody pro celkovou kondici a zdraví jedince.

Běhání, s jeho jednoduchostí a přístupností, poskytuje vynikající kardiovaskulární cvičení, posiluje svaly nohou a podporuje celkovou vytrvalost. Je ideální pro zlepšení síly a výdrže dolní části těla.

Běžkování, na druhou stranu, zapojuje více svalových skupin, zejména horní část těla a střední část, což přináší rovnováhu ve vyvíjení síly. Je výbornou alternativou v období, kdy běhání může být náročné, jako je zima nebo vlhké podmínky.

Triatlon spojuje běhání, cyklistiku a plavání do jednoho vysoce náročného sportovního podniku. To poskytuje komplexní trénink pro celé tělo, ať už jde o zlepšení kardiovaskulárního systému, síly, nebo koordinace.

Běhání a běžkování nabízí výbornou přípravu pro běžeckou část triatlonu, zatímco cyklistika poskytuje odlišnou dynamiku a oblasti svalstva. Plavání jako část triatlonu podporuje rozvoj celkové kondice a zlepšuje odolnost těla vůči zraněním.

Výzva triatlonu spočívá v přizpůsobení těla na rychlé přechody mezi jednotlivými disciplínami, což zlepšuje celkovou agilitu a vytrvalost.

Běžecké a běžkařské techniky poskytují silný základ pro zlepšení běžecké části triatlonu, zatímco cyklistika může pomoci posílit svalstvo nohou a zároveň rozvíjet odolnost k opakovaným pohybům.

Triatlonci mají tendenci mít vyvážený tréninkový plán, který zahrnuje všechny tři disciplíny, což zabraňuje monotónnosti a pomáhá vyhnout se přetížení některých částí těla.

Běhání a běžkování jsou také ideální formy odpočinku od intenzivního tréninku triatlonu, přičemž stále poskytují výhody pro celkovou kondici.

Vzájemná kombinace těchto sportů může také pomoci prevenci zranění, protože každý z nich zatěžuje tělo jiným způsobem, což minimalizuje opakovaný stres na jednotlivé partie.

Běhání, běžkování a triatlon tak spolu vytvářejí harmonický a vyvážený tréninkový program, který zahrnuje různorodé pohyby, rozvíjí různé svalové skupiny a zvyšuje celkovou fyzickou kondici jedince.


Internetové poradny, seznamky

Sportpartner.cz

Ronnie Akademie


Turistika

https://www.jdidohor.cz/home


Rodinný život a děti

HLIDACKY

Najímání hlídačky pro péči o děti může být pro rodiče klíčovým krokem k udržení rovnováhy mezi pracovním a rodinným životem. Prvním tipem je pečlivý výběr hlídačky – prověřte reference, zkušenosti a provedení bezpečnostních kontrol, abyste měli jistotu, že svěřujete své děti do spolehlivých rukou.
Ochrana přírody, volný čas

Jak podpoři krajinu a ovocné stromy?

NA-OVOCE

Žijeme v době, kdy se stále více zaměřujeme na udržitelnost a ochranu životního prostředí. Jedním z konkrétních způsobů, jak můžeme přispět k této snaze, je podpora krajiny a péče o ovocné stromy. Existuje několik jednoduchých kroků, které může každý z nás udělat ve prospěch místního prostředí.

Paintball a venkovní aktivity

www.actionpark.cz

Actionpark nabízí nepřeberné množství aktivit pro všechny věkové kategorie. Od lukostřelby po pivní olympiádu, actionpark má co nabídnout.


Půjčovny sportovního vybavení


Velmi dobrou zkušenost máme s těmito půjčovnami:


TOPSPORTS CZ


Brusle jsme si vyzvedli v Topsports centrum Praha, celý proces byl velice snadný. Brusle jsme objednali přes telefon v den vyzvednutí, dostali jsme instrukce jak se dostat k chatce v které jsou brusle uloženy, jak ji odemknout, zaplatili a to vše samoobslužně. Brusle byly v dobrém stavu, sice trochu opotřebované ale jelo se na nich perfektně.


Co půjčovna nabízí:


Kolečkové brusle


Jízdní kola


Elektrokola


Koloběžky


Šlapací káry


Paddleboardy


Longboard


NAMCHE CZNamche.cz má super výbavu především zimního vybavení, proces vypůjčení je snadný a přístup velmi osobní.


Co půjčovna nabízí:


Skialpinistické vybavení:


Skialpinistické lyže, Skialpinistické boty, Skialpinistické hole, Skialpinistické mačky, lavinový set (lavinový baťoh a vyhledávač)


Ledolezecké vybavení:


Ledolezecké cepíny, rámové mačky, skelety


Lezení a Via ferrata:


Turistické cepíny, řemínkové mačky, horolezecké přilby, sedací úvazky, prsní úvazky, celotělové a dětské úvazky, ferratové sety


Stany:


Expediční stany, turistické stany a rodinné stany
Půjčovny sportovního vybavení přinášejí několik výhod ve srovnání s nákupem vlastního vybavení. Za prvé, mají široký sortiment sportovního vybavení, což vám umožňuje vyzkoušet si různé druhy vybavení, než se rozhodnete, co si pořídit trvale. Tím se vyhnete situaci, kdy byste koupili drahý sportovní náčiní, které by vám nakonec nesedlo.


Druhou výhodou je finanční aspekt. Sportovní vybavení může být často drahé, zejména pokud se jedná o specifické náčiní pro určitý sport. Půjčení vybavení vám tak ušetří peníze, které byste jinak utratili za nákup drahých sportovních potřeb.


Další výhodou je flexibilita. Když si půjčujete sportovní vybavení, nemusíte se starat o jeho údržbu, skladování nebo přepravu. Můžete si ho půjčit pouze na dobu, kdy ho skutečně potřebujete, například během dovolené nebo víkendového výletu. To vám usnadní cestování a ušetří místo.


Kromě toho můžete v půjčovnách sportovního vybavení často najít i specializované vybavení, které byste jinde těžko sehnali. Tím se otevírají nové možnosti pro různé aktivity a dobrodružství, které byste si jinak nemohli užít.


Celkově lze říci, že půjčovny sportovního vybavení nabízejí výhodnou alternativu k nákupu vlastního vybavení. Umožňují vám zkoušet různé sporty a aktivity, šetřit peníze a získávat přístup k specializovanému vybavení, které potřebujete jen občas. 

Kam na jógu


Jóga je starobylá indická filozoficko-fyzická disciplína, která má mnoho prospěšných aspektů pro tělo i mysl. Jedním z hlavních cílů jógy je dosažení harmonie mezi tělem, myslí a duší. Jedním z hlavních benefitů jógy je zlepšení flexibility a síly těla. Pravidelné cvičení jógy může pomoci rozvoji svalů, zlepšit držení těla a zvýšit pohyblivost kloubů.


Jóga má také pozitivní vliv na psychické zdraví. Praktikování jógy může snižovat stres, úzkost a depresi. Pomáhá zlepšovat koncentraci, uklidňuje mysl a přináší vnitřní klid. Mnoho lidí nachází v józe prostor pro meditaci a odpočinek, což přispívá k celkovému duševnímu a emocionálnímu rovnováži.


Jóga je vhodná pro lidi všech věkových skupin a úrovní fyzické kondice. Může být adaptována na individuální potřeby každého cvičence, což znamená, že je přístupná téměř každému. Je také populární u lidí hledajících způsob, jak zlepšit svou duchovní stránku a najít vnitřní rovnováhu. Celkově lze říci, že jóga je prospěšným nástrojem pro dosažení fyzického a mentálního zdraví a harmonie pro širokou škálu lidí.


https://www.karmayoga.cz

https://www.energystudio.cz

Nejlepší fitness centra v ČR Titan Gym

Titan Gym je bezpochyby jednou z nejlepších posiloven, které lze v dnešní době najít. Své jméno nese s hrdostí, a jakmile vkročíte do této posilovny, okamžitě pochopíte, proč je tak výjimečná.1. Reebok CrossFit: Reebok CrossFit je síť fitness center, která se specializuje na vysokointenzivní trénink CrossFit, který kombinuje různé disciplíny a cvičení.

2. Holmes Place: Holmes Place je řetězec luxusních fitness center s moderním vybavením, bazény a širokou škálou fitness programů.

3. FitInn: FitInn byl cenově dostupný řetězec fitness center s několika pobočkami v různých městech České republiky.

4. Sasazu Fitness: Sasazu Fitness je moderní fitness centrum v Praze s širokým spektrem fitness zařízení a skvělými tréninkovými programy.

5. Fit4Life: Fit4Life bylo další populární fitness centrum v Praze, které nabízelo moderní vybavení a tréninkové kurzy.

6. World Class Fitness: World Class je globální řetězec fitness center, který nabízí kvalitní vybavení a tréninkové služby.

7. Fitcentrum Olympia: Fitcentrum Olympia se nachází v Olomouci a bylo známé svou kvalitní vybaveností a tréninkovými programy.

8. BlackBox Gym: BlackBox Gym byl známý pro své tréninky s váhami a vybavením pro silový trénink.

9. Fitness Centrum Gold's Gym: Gold's Gym je mezinárodně uznávaný řetězec fitness center, který má také pobočky v České republice.

10. Fitness Centrum Euforie: Euforie je síť fitness center nabízející moderní vybavení a wellness služby.Cykloservisy v Praze a středočeském kraji


Praha:

Bikesoscykloservisy.cz > Praha


www: http://www.bikesos.cz


E-mail: servis@bikesos.cz


Telefón:+420 724 922 124


Fax:


Adresa: Mladoboleslavská 73


Praha-Letňany
19700


Aleš Horych, DiS.cykloservisy.cz > Praha


www:


E-mail: kolalevne@kolalevne.cz


Telefón:+420 222 540 346


Fax:


Adresa: Husitská 48/50


Praha-Žižkov
130 00


Zdeněk Musil

Provozování cykloservisu. Nabídka oprav kol pro všechny cyklisty.

www: http://www.m-cykloservis.wz.cz

e-mail: m-cykloservis@seznam.cz

Adresa: V Horní Stromce 2305

Zdeněk Hubka

Opravy jízdních kol. Spolehlivé opravy za dostupné ceny.

www:

e-mail:

Adresa: Roztylské sady 1577/51, Praha-Záběhlice, 141 00

Miroslav Pokorný

Servis a opravy jízdních kol. Rychlé a spolehlivé služby.

www:

e-mail:

Adresa: U spořitelny 41/2, Praha-Modřany, 143 00

Pavel Todorov

Prodej a servis horských, crossových, trekingových i silničních kol. Jsme tu pro všechny cyklisty, kteří si potřebují užít svou jízdu na kole.

www: http://www.todorovkola.cz

e-mail: p.todorov@seznam.cz

Adresa: Bořivojova 2418/23, Praha-Vinohrady, 130 00

Karel Vrzák

Prodej jízdních kol Maxbike a náhradních dílů. Nabízíme také široký výběr cyklopotřeb a cyklodoplňků. K dispozici je také náš cykloservis.

www: http://www.bikeliben.cz

e-mail: carlloz@seznam.cz

Adresa: Zenklova 306/118, Praha-Libeň, 180 00

Dajuna

Specializujeme se na prodej a servis kol především značky Ghost. V nabídce najdete také široký sortiment příslušenství a cyklistického vybavení.

www: http://www.dajunabike.cz

e-mail: bike@dajuna.cz

Adresa: Radlická 520/117, Praha-Jinonice, 158 00

Jan Pittl

Prodej kol, údržba, opravy a přestavby jízdních kol všech typů. Jsme odborníci s dlouholetou zkušeností.

www: http://www.bikebros.cz

e-mail: servis@bikebros.cz

Adresa: Jaurisova 1500/21, Praha-Nusle, 140 00

Bike depo

Specializovaný cykloservis. Údržba, servisní prohlídky, seřízení, centrování, vyplétání, mazání a opravy všech typů kol. Profi mytí kola.

www: http://www.bikedepo.cz

e-mail: info@bikedepo.cz

Adresa: Průběžná 90, Praha 10, 100 00

Středočeský kraj:

Josef Hofmann

cykloservisy.cz > Středočeský kraj

www:

E-mail: johomaky@seznam.cz

Telefón:+420 603 114 439

Fax:

Adresa: Za Mlýnem 30

Malé Kyšice

273 51

Alfons Dudek

cykloservisy.cz > Středočeský kraj

www:

E-mail: dudek.alf@seznam.cz

Telefón:+420 499 881 327

Fax:

Adresa: Puškinova 546

Úpice

542 32

Ing. Otakar Falta

cykloservisy.cz > Středočeský kraj

www: http://www.cyklobor.cz

E-mail: info@cyklobor.cz

Telefón:+420 725 346 364

Fax:

Adresa: Nádražní 342

Bor

348 02